Szeretnélek kérni benneteket, hogy írjatok levelet Elődnek! Küldjetek kiolvasott újságot, kiolvasott könyvet neki!! Mutassuk meg, hogy nem lehet komcsi módszerekkel megfélemlíteni egy magyart !! Ha elvesznek tőle tízet-küldünk helyette százat!!
Létezik egy posta-kész közepes boríték ( tengeren túli ) a postákon, 840 Ft az ára, abba ami belefér, mérlegelés nélkül elküldhető. Csak jól le kell ragasztani. Igaz úgyis kivágják :))
A címet személyesen elküldöm mindenkinek. toasoedit1@gmail.com

2009. december 31., csütörtök

Evo Morales rágalmazta Perut

A mai nap a rágalmazás napja ismét, a bolíviai államfő Evo Morales részére.

Tizenhat hónapja három ex miniszter Javier Torres Goitia, Mirtha Quevedo és Jorge Torres, Peru vendégszeretetét élvezik. Politikai menedékjogot kaptak Evo Morales kormánya ellen, aki 2006 óta módszeresen az ellenzék vezető politikusainak eltávolításán, és a hatalmi ágak összevonásán fáradozik.
Több diplomáciai kérést követően, Peru elutasította a politikai menekültek kiszolgáltatását, és a hatályos kétoldalú egyezményekre és diplomáciai gyakorlatra hivatkozva meg is tehette ezt.
Evo Morales elnöknél Peru döntése kiverte a biztosítékot, és ismételten a mutogatós rágalmazásba kezdett.
Nem kevesebbet állít, mint azt, hogy Peru aktívan részt vesz az ellene folyó cselekményekben-feltételezhetően az állandóan emlegetett és elképzelt önmerényleteire gondolt.
" Alan Garcia perui elnök a felelős azért, hogy a megszökött " bűnözök " nem lesznek elítélve a frissen megválasztott kormány és a nép által. " Alan Garcia elnök a múlt héten rosszallását fejezte ki a Evo Morales és Hugo Chavez klímakonferencián elkövetett bojkottja miatt, és kifejtette, hogy a két államfőt nem a klímaváltozás aggasztja, hanem a frissen fejlődésnek indult országuk fosszilis energiáinak kitermelését nem szeretnék csökkenteni, önnön érdekeik miatt. Ha a klímaváltozás miatt aggódnának, akkor a MAS párt nem bojkottálná a környezetvédelmi törvény bevezetését, nem irtanák az őserdőket a coca termelés növelése miatt. Ugyanakkor a bolíviai kormány egyik legnagyobb kereskedelmi partnere Kína, aki a jelentős piaci igény miatt, nem akarja és nem is fogja csökkenteni emisszióját.
Evo Morales sajtókonferenciáján odáig fajult, hogy a perui elnököt  azzal rágalmazta, hogy egyre kövérebb lesz és egyre kevésbé antiimperialista, és sérelmezte, hogy vámmentes kereskedelmi egyezményeket köt az USA-val és az Európai Unióval.

Manfred Reyes Villa a perui határon szökött meg Boliviából az Egyesült Államokba

Edwin Rojas alkotmányjogász véleményét idézve, Evo Moralesnek sikerült romba dönteni politikai ellenzékét.
December 30-án 10 órakor elfogatóparancsot adtak ki Manfred Reyes Villa jobboldali politikai vezető ( a választásokon másodikként befutó jelölt ) és felesége Patricia Avilés ellen .Mauricio Quintana chochabambai ügyész elfogatóparancsa alapján, a gyanúsítás okirat hamisítás, közpénzek elherdálása ( autonómia szavazásra pl. ), hatalommal való visszaélés és választási csalás. 
Manfred Reyes Villa

A bolíviai alkotmány, büntető eljárás és rendőrségi törvény szerint az elfogatóparancs hétköznapokon reggel 7- 19 között, hétvégeken 7-12 óra között hajtható végre. Természetesen az eljáró hatóságok április 16-án sem tartották be az elfogásra vonatkozó szabályokat.
Az ellenzéki vezető házát, gépjárműit lefoglalták, és megerősített erőkkel keresik az ellenzéki vezért, akit a San Pedro börtönbe szeretnének juttatni politikustársa Leopoldo Fernandez mellé és a körülbelül 50 főből álló politikai foglyok közé.
Az április 4-én következő helyhatósági választások kampánya gőzerővel folyik, és Evo Morales és szocialista mozgalmi pártja elsődleges szempontja a négy ellenzéki tartomány kormányzói székének megszerzése.  Ennek eléréséért büntető eljárásokat kezdeményeztek az elmúlt hetekben a vezető jobboldali politikai ellenfelek ellen, megakadályozva ezzel, hogy ezek az emberek indulhassanak a választásokon.

Manfred és családja a december 6-i választások napján a templomba

Rózsa Flores Eduardo, Tóásó Előd, Magyarósi Árpád , és Mike Dwyer üggyel sikerült eljárást kezdeményeznie a santa cruzi kormányzó Rubén Costas ellen, az aki előzetes tervei és választói akaratának ellenére, lemondott az jelöltségről. Jelenleg Santa Cruz tartománynak nincsen e miatt olyan ellenzéki jelöltje, akit az ellenzék minden rétege elfogad.
José Luis Paredes, volt La paz-i kormányzó ellen is büntetőeljárások sorozatát kezdeményezték, aki szintén egy meghatározó jelöltje  a la paz-i ellenzéknek. José Luis Parades , Tóásó Előd ügyvédjének, Rigoberto Paredes Ayllon-nak a testvére.
December 28-án büntetőeljárást indítottak Beni tartomány kormányzója Ernesto Suárez és de Tarija tartomány kormányzója Mario Cossío ellen is. A vád ugyanaz. Hivatali visszaélés, állami pénzek elherdálása a 2008-as autonómia választások kapcsán.
Közben a mai nap Evo Morales bejelentette, hogy Manfred Reyes Villa megszökött az országból, és az Egyesült Államokban tartózkodik. Beismerte hogy a letartoztatására ő adta ki a parancsot, és azt is, hogy a rendőrségen belül meg fogja találni azokat az embereket akik felelősek azért, hogy az ellenzéki vezető és családja a perui határon meg tudott szökni az országból.
http://www.ernestojustiniano.org/2009/12/evo-morales-asegura-que-manfred-ya-est-en-eeuu/



2009. december 24., csütörtök

Mario Tadic által elszenvedett kínzásokat, bántalmazásokat, az emberi jogainak súlyos megsértését megállapította a bolíviai ombudsman. Tóásó Elődről a jelentés még nem készült el. / Resolution defensorial Mario Tadic

Mario Tadic által elszenvedett kínzásokat, bántalmazásokat, az emberi jogainak súlyos megsértését megállapította a bolíviai ombudsman. Tóásó Elődről a jelentés még nem készült el.
Resolution defensorial Mario Tadic


A bolíviai Ombudsman megállapította a Hotel Las Americas szállodában 2009. ápr. 16-án végrehajtott Rózsa Flores csoportjának tagja - Mario Tadic Astorga ellen (aki jelenleg Tóásó Előddel együtt van közel 9 hónapja letartoztatva) eljáró hatóság eljárásáról, hogy jogellenes volt és Mario Tadic emberi jogait többszörösen megsértették.
Az ombudsman 6 pontban fogalmazta meg a bolíviai ügyészség és az eljáró hatóságnak, a jogsértések orvoslásának módját. Kéri a rendőrség vezetőit, hogy vonják felelősségre az eljáró rendőröket, az eljárás során elkövetett emberi jogi jogsértések miatt, különösképpen a Mario Tadic testi épsége  és a lakóhelyének sérthetetlensége miatt elkövetett jogsértések miatt . Kéri a Belügyminisztert , hogy Dr. Marcelo Sosa eljáró ügyész ellen, tegyék meg a megfelelő lépéseket és szankciókat, a lefolytatott eljárás szabálytalanságai miatt. Javasolja az eljáró katonák neveinek feltárását, valamint javaslatot tesz arra, hogy a nyomozás során működjenek közre az Ombudsmani Hivatallal, hogy az eljárás jogszerűsége biztosítva legyen.



 

2009. december 21., hétfő

Ágh Péter (Fidesz) írásbeli kérdése Balázs Péter külügyminiszternek

Tisztelt Miniszter Úr!
Több mint fél éve, 2009. április 16-án a Santa Cruzban található Las Americas szállodában kora hajnalban bolíviai belbiztonsági kommandósok agyonlőttek két magyar és egy ír nemzetiségű férfit. A rajtaütés során életben maradt magyar állampolgárságú Tóásó Elődöt azóta embertelen körülmények között tartják fogva a dél-amerikai országban. A Baptista Szeretetszolgálat önkéntese, Lukács Csaba az egyik napilapban számolt be azokról az áldatlan állapotokról, melyek közt a 28 éves magyar állampolgár éli mindennapjait. December elején a fogvatartott testvére az egyik kereskedelmi csatorna reggeli műsorában így nyilatkozott: Nyolc hónapja nem történt meg a vádemelés ellene, és előzetes letartóztatásba sem helyezték. Hozzátette: testvére aligha bírja ki azt, ha a bolíviaiak a rendelkezésre álló maximális ideig, azaz 18 hónapig börtönben tartanák. A körülmények máig tisztázatlanok, az ártatlanság vélelme ezzel szemben biztosan mindenkit megillet. Ezzel kapcsolatban Tőkés László EP-képviselő december 14-én levelet írt az EU több vezetőjének - köztük José Manuel Barrosonak, az Európai Bizottság elnökének. Tőkés László interneten is olvasható sorai szerint Tóásó Elődőt jogtalanul, szabálytalan módon tartóztatták le, utóbb megkínozták, és az ártatlanság vélelmének jogát számára nem biztosítják. Következésképpen Tóásó Előd emberi jogaiban szenvedett többszörösen durva sérelmet. Miután a képviselő részletezi a bolíviai belpolitikai mozgások és az áprilisi szállodai rajtaütés kétes összefonódásait, felhívja a Bizottság elnökének figyelmét arra, hogy a Lisszaboni Szerződés és az Alapjogi Charta elfogadása után a jövőben fokozott mértékben felelősek vagyunk az Unió minden polgáráért. Védjük meg őket, bárhol is vannak a világon, hiszen ez már nem csupán tagállami kötelesség, hanem összeurópai felelősség is egyben.
Tisztelt Miniszter Úr!
- Mit tehet és mit tett eddig a Magyar Köztársaság kormánya annak érdekében, hogy Tóásó Előd magyar állampolgár számára a fenti leírt védelmet biztosítani tudja?
- Lát-e esélyt arra, hogy - Tőkés László idézett levele kapcsán - a magyar kormány felveszi a kapcsolatot az Európai Bizottsággal, hogy együtt lépjenek fel az unió állampolgárainak érdekében?
- Lát-e lehetőséget egy, a magyar és az ír kormány által felállítandó független, az eseményeket kivizsgáló bizottság létrejöttére?
- Biztosítani tudják-e Tóásó Elődnek az ügyvédi költségeket?
- Milyen egyéb információ jutott eddig a kormány tudomására a bolíviai rajtaütés körülményeivel kapcsolatban?
Ágh Péter (Fidesz)
országgyűlési képviselő
    

2009. december 20., vasárnap

Tőkés László a kommunizmus öröksége ellen és Tóásó Előd védelmében szólalt fel

Tőkés: sikerült Temesvár '89 rehabilitálása

Kitekintő / Transindex.ro
2009. december 20., vasárnap

A 20. évfordulón a legnagyobb meglepetést a Románia Csillaga Érdemrend jelentette – mondta Tőkés László püspök, EP-képviselő december 18-i temesvári sajtótájékoztatóján. Az egykori temesvári lelkipásztor szerint a díj a mindenkori kormányok radikális attitűdváltását jelzi.

Az elmúlt húsz évben elfeledték, háttérbe szorították, legutóbb már el sem ismerték Temesvár, a temesvári gyülekezet, személyesen az ő, illetve a temesvári lakosság szerepét a forradalom kirobbantásában – mondta Tőkés. Ez a kitüntetés viszont azt jelenti, a román politikum nagyobb része végre elismeri Temesvár kezdeményező szerepét, az országos média kitüntető figyelme pedig mindezt a köztudat részévé tette. A volt és jelenlegi államfők, vezető politikusok üzenetei pedig közvetve vagy közvetlenül nemzetközi szinten is rehabilitálták Temesvár szellemét és Temesvár szerepét.
Mára közhelyszerű megállapítássá vált, idézte Tőkés, hogy a temesvári forradalmat „ellopták”. “Rögtön a kilencvenes évek elején a posztkommunista kormányzatok rejtett ellenforradalmat indítottak, legfájóbb példája ennek az 1990-es, marosvásárhelyi Fekete Március. A volt nómenklatúra által irányított szégyenteljes események azt a célt szolgálták, hogy hátba támadják a forradalmat, és az 1989-es eszméket. Mert Temesvár szellemének erkölcsi alapzata a szolidaritásban állt. Az volt a csoda, hogy románok, magyarok, németek, szerbek, vallási felekezetre való tekintet nélkül egyként kiálltak mellette, mint ahogyan később Temesvár mellett álltak ki más városok. Ezt a szolidaritást próbálták megsemmisíteni a posztkommunisták – és ez ellen hatott és hat a húsz éven keresztül minden évben rendszeresen megtartott temesvári ökumenikus istentisztelet” – áll az EP-képviselő sajtóirodája által kiadott közleményben.
Tőkés László az idei emlékév legnagyobb eredményének azt tartja, hogy a 20. évfordulón újrakezdődött a rendszerváltás, újra életre kelt „Temesvár szelleme”. Románok és magyarok ismét a barikád ugyanazon oldalán állnak, ezt jelzi a Gabriel Andreescuval közösen kapott Petőfi-díj a közép-európai népek szabadságáért.
“Nemcsak a kommunizmus öröksége ellen kell továbbra is küzdenünk, hanem a jelenleg is élő kommunizmus ellen is határozottan fel kell lépnünk”, zárta sajtótájékoztatóját az EMNT elnöke. A világ népességeinek nagy része ma is diktatúrában él, emlékeztetett, épp ezért a diktatúra milyenségétől függetlenül tovább kell folytatni „Temesvár szellemében” a harcot. Ezért díjait a temesvári áldozatok emlékének és a még élő hősöknek ajánlotta a püspök.
Végezetül egy konkrét ügy kapcsán emelte fel a szavát: Tóásó Előd szovátai születésű, magyar-román állampolgár még ma is a bolíviai börtönben sínylődik, hatályos bírósági ítélet nélkül. “A nemrég újraválasztott Evo Morales diktátor által ‘megrendezett’ mészárlás magyar túlélőjéért is meg kell tennünk mindent, ami erőnkből kitelik” – mondta Tőkés László.

Mario Tadic vallomása 2009, április 16-ról, amikor Evo Morales zsoldosai kivégezték Magyarósi Árpádot,Rózsa Flores Eduardot és az ír Mike Dwyert, letartoztatták és megkínozták Tóásó Elődöt és Mario Tadicot.

Mario Tadic vallomása, amit az Inter-Amerikai Emberi Jogi Bizottsághoz is benyújtott , a 16-i eseményekről, az általa hallott és látott eseményekről. A kéziratot engedéllyel, kifejezetten kérésre teszem fel.( További felhasználáshoz kifejezett írásbeli felhatalmazás szükségeltetik ) Olvassátok el, fordítsátok le Translator-al. Megéri. Kiderül belőle, hogy milyen aljas munkát végeztek az eljáró katonák. Tudom és hiszek benne, hogy ezek az események nem fognak csak úgy nyomtalanul elmúlni. Csak idő kérdése, hogy mikor fognak a gyilkosok megfizetni tetteikért. Közhely, de a történelem ismétli önmagát. Én még emlékszem az 1989-es december-i kivégzésre. Akkor 16 évesen azt gondoltam, hogy joguk lett volna az élethez, és 2009 április 16-ig is azt gondoltam, hogy a halálbüntetés egy idejétmúlt , igazságtalan, embertelen büntetés. Kedves volt évfolyamtársaim, akikkel oly sokat vitatkoztam, a Pálinkás Gyuri bácsi előadásai után - megkövetlek benneteket !!! Igazatok volt !!! Gyuri bácsi neked is igazad volt !!! Van létjogosultsága a halálbüntetésnek !! Azok az emberek akik ilyen szörnyű dolgot műveltek a fiúkkal megérdemlik . Most már tudom.



 
 
 
 
 

2009. december 19., szombat

Kegyelmi kérvény gyűjtés Tóásó Elődért !!!

Kegyelmi kérvény gyűjtés Tóásó Elődért !!! Kérem hogy helyi politikai szervezetek, csoportok, baráti , kulturális szervezetek csatlakozzanak hozzánk és segítsenek az aláírásgyűjtésben

Szervezetek segítségét szeretném kérni testvérem Tóásó Előd 
szabadulása érdekében. 
Több erdélyi magyar és magyarországi szervezet kapcsolódott a
kampányhoz. Az Önök segítő szándékára és tagjaik elkötelezett
hitére és tetteire is számítunk, a Bolíviában elkövetett súlyos
emberi jogi sértések orvoslásában.
A mellékletben található levelet a bolíviai elnök Evo Morales
számára címeztük ,amiben kérjük testvérem szabadon bocsájtását.
Ezt a kegyelmi kérvényt igyekszünk eljuttatni minél több szervezethez,
és az aláíróíveket hitelesítve, hivatalos formában eljuttatni
Bolíviába.
Hiszek a magyar nép összetartásában, hiszem hogy vagyunk elegen ahhoz,
hogy megmutassuk, hogy össze tudunk fogni kisebb és nagyobb ügyek
érdekében. Minden magyar ember számít, és hiszem, hogy csak együtt,
közös erővel tudunk előre lépni. Most a testvérem ügyében, holnap
másokéban.
Az aláírás gyűjtő íveket kétoldalas formában kell nyomtatni, és
ívenként 55 db aláírás gyűjthető.
Kérem az aláírt íveket, postán a következő címre elküldeni: 
Dénes Edit , 2800, Tatabánya, Gál I. ltp. 220 2/10 Magyarország
Kérném segítségüket minél több aláírás összegyűjtésében. 


Munkájukat  előre megköszönve,
Tisztelettel,
Tóásó Dénes Edit, 

06-20-530-1597

toasoedit@toasoelod.com
www.toasoelod.com
 
 
A kétoldalas  aláírásgyűjtő ív:
  
Juan Evo Morales Ayma
Presidente Constitutional de la Estado Plurinational de Bolivia, La Paz

Estimado Señor Presidente! Le pido la liberación de Előd TÓÁSÓ. El 16 de abril de 2009, un comando de la policía detuvo el hotel „Las Américas” de la ciudad de Santa Cruz. A pesar del hecho de que él no se defendió, fue fuertemente golpeado y sus derechos humanos fueron violados. Usted lo ha acusado de participar en planes de ataque contra su persona. Le ruego tenga a bien la Declaración Universal de Derechos Humanos: Artículo 9., 10., 11. Asimismo, la Constitución Política del Estado de Bolivia garantiza la presunción de inocencia de toda persona, en este caso de Előd TÓÁSÓ. 
Előd TÓÁSÓ es un ciudadano europeo que no es un terrorista, no es un soldado, sino un profesional informático. Él es un hombre pacifista que nunca hizo daño a usted ni a ningún otro hombre. Por favor, asegúrese. Visítelo en la cárcel, hable con él y sabrá que Előd TÓÁSÓ es un hombre inocente y justo, que merece que se le envíe de vuelta a Europa, a su familia.
Por favor, muestre al pueblo y al mundo que Usted es un hombre justo y generoso que le importa la vida y el destino del hombre. Muchas gracias.

                                                                      

*


Juan Evo Morales Ayma
Presidente Constitutional de la Estado Plurinational de Bolivia
La Paz

Tisztelt Elnök Úr! Kérjük Önt, hogy engedje szabadon TÓÁSÓ Elődöt, aki a törvényeiket betartva, útlevéllel tartózkodott Santa Cruzban, a „Las Americas” hotelben, mégis 2009. április 16-án az Ön parancsára letartóztatták, megsértetve az őt megillető jogokat. Annak ellenére, hogy nem védekezett, a bolíviai rendőrség különleges egységének emberei súlyosan bántalmazták. Majd azzal vádolták, hogy merényletre készült Ön ellen, és erről politikai kampányfilmeket is bemutattak. Kérjük Önt, hogy az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata 9., 10., és 11. cikkely 1. bekezdése, illetve a Bolíviai Alkotmány rendelkezései alapján biztosítsa TÓÁSÓ Előd jogait ártatlansága vélelméhez.
TÓÁSÓ Előd európai állampolgár, aki nem terrorista, nem is katona, hanem informatikus. Pacifista, aki sem Önt, sem más személyt soha nem bántana. Kérem, győződjön meg róla. Látogassa meg a börtönben, beszélgessen el vele, és tudni fogja, hogy ártatlan és igaz ember, aki megérdemli, hogy hazaengedje őt Európába, családjához. Kérjük, mutassa meg népének és a világnak, hogy Ön igazságos, nagyvonalú államférfi, aki törődik minden ártatlan ember sorsával. Előzetes köszönettel!


Ssz.
Vezeték- és keresztnév
Romániai Lakcím
Személyi szám
Aláírás
 1.




 2.




 3.




 4.




 5.




 6.




 7.




 8.




 9.




10.




 11.




 12.




 13.




 14.




 15.




 16.




 17.




 18.




 19.




 20.




 21.




 22.




 23.




 24.




 25.




 26.




 27.




 28.




 29.




 30.




 31.




 32.




 33.




 34.




 35.




 36.




 37.




 38.




 39.




 40.




 41.




 42.




 43.




 44.




 45.




 46.




 47.




 48.




 49.




 50.




 51.




 52.




 53.




 54.




 55.